Dzień Dziecka 1.06.2022

W tym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy z naszymi małymi przyjaciółmi z Ukrainy. 1 czerwca w Parku przy Liceum Pijarów odbyła się wspaniała zabawa przygotowana przez Fundację, we współpracy z nauczycielami i uczniami/absolwentami Liceum.

"Radosne Święta Wielkanocne oraz świąteczne paczki dla potrzebujących"

Fundacja Oświatowa realizuje projekt „Radosne Święta Wielkanocne oraz świąteczne paczki dla potrzebujących”.
Jednym z etapów projektu jest przygotowanie świątecznych paczek dla Potrzebujących zamieszkujących głównie na terenie Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

Druga zbiórka dla Złoczowa na Ukrainie

Kolejny raz pomagamy wspólnie z Liceum i Szkołą Podstawową Zakonu Pijarów w Krakowie. Dary zostały przekazane do Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej, skąd pojadą na Ukrainę.

Zbiórka dla Złoczowa na Ukrainie

Pomagamy wspólnie z Liceum i Szkołą Podstawową Zakonu Pijarów w Krakowie. Dary zostały przekazane do Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej, skąd pojadą na Ukrainę.

Szkolne Kluby Wolontariatu w akcji

Projekt „Szkolne Kluby Wolontariatu w akcji” realizowany od sierpnia do grudnia 2021r.
17 małopolskich szkół biorących udział w projekcie otrzymało realne wsparcie na rozwój lub założenie szkolnego klubu wolontariatu. I z wielkim sukcesem to wsparcie wykorzystało realizując m.in. własne projekty wolontaryjne.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Ferie w Bullerbynowym mieście

W dniach od 24 do 28 stycznia 2022r. Fundacja organizowała w Liceum Pijarów, półkolonię „Ferie w Bullerbynowym mieście”.

Dziękujemy Uczestnikom oraz naszej wspaniałej Kadrze 🙂

Wakacje z Bohaterami - półkolonia letnia

W dniach 23-27.08.2021r. Fundacja organizowała półkolonię „Wakacje z Bohaterami”, podczas której uczestnicy wzięli udział w biegu na orientację przestrzenną, grze terenowej o „Superbohaterach”, byli Detektywami w Muzeum Lotnictwa, brali udział w warsztatach ekologicznych w Centrum Symbioza, wybrali się do kina, a przede wszystkim wspaniale spędzali czas 🙂

Wakacje z Mistrzami - półkolonia letnia

W dniach 28.06. – 02.07.2021r. Fundacja organizowała półkolonię „Wakacje z Mistrzami”, podczas której wiele się działo: projektowaliśmy wynalazki, organizowaliśmy mistrzostwa sportowe, wybraliśmy się do ZOO i Lasku Wolskiego, bylismy w kinie, graliśmy w grę terenową, a przede wszystkim świetnie spędzaliśmy czas 🙂

Program Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak

PROGRAM WSPARCIA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH #SU-w-ak realizowany jest w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”. Samorządy uczniowskie z krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają możliwość dofinansowania swoich działań poprzez udział w konkursie dotacyjnym, uczestnictwu w konsultacjach, dostępu do szkoleń online i materiałów szkoleniowych oraz promocji swoich działań w wirtualnej Księdze Dobrych Praktyk.

Kreatywne Ferie 2021

Kreatywne Ferie 2021, czyli półkolonia zimowa organizowana przez naszą Fundację w dniach 11 do 15 stycznia. Grupy: Kaktusów, Saturnów oraz Sprytnych Chomików konstruowały, projektowały, programowały, brały udział w olimpiadzie, występowały na scenie, grały w dawno zapomniane gry, a także korzystały z uroków zimy.

Półkolonie letnie 2020

Wakacje 2020 spędziliśmy bardzo intensywnie, organizując cztery turnusy półkolonijne dla dzieci. Tematyka była różnorodna: od bajek, przez przyrodę, Minecraft’a aż po podróże. Półkolonie nie byłyby tak ciekawe, pełne emocji i radości, gdyby nie nasza wspaniała kadra i uczestnicy 🙂

Ferie w mieście 2020

W dniach 3- 7 lutego 2020 roku, w Liceum odbyła się półkolonia „Ferie w mieście – W 5 dni dookoła świata”. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach grach oraz wycieczkach.

 

Młodzi krakowianie działają lokalnie

Od 1 października do 30 grudnia 2019 roku Fundacja realizowała projekt „Młodzi krakowianie działają lokalnie” finansowany z środków Gminy Miejskiej Kraków. Miał on na celu popularyzowane realizacji projektów społecznych przez młodzież, a także propagowanie aktywności społecznej w zaangażowanie w życie miasta Krakowa i społeczności lokalnej.

Lato w mieście 2019

Półkolonia letnia, organizowana w dniach 24-28.06.2019

 

Dzień dziecka

Smerfna zabawa przygotowana przez Wolontariuszy Fundacji, 07.06.2019

Ferie w świecie legend

Ferie w mieście, czyli półkolonia organizowana w dniach 21-25.01.2019

Szkoła częścią Wspólnoty

Projekt realizowany w latach 2016-2017, dotyczący problematyki edukacji obywatelskiej, kompetencji społecznych i obywatelskich oraz partycypacji w szkole. Projekt był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Projekty dla Seniorów

Fundacja realizuje cykliczne spotkania świąteczne dla Osób starszych. Organizuje również zajęcia dodatkowe, wycieczki i konsultacje dla Seniorów.

Close Menu