Projekt "Radosne Święta Wielkanocne"

Pomoc dla osób starszych i potrzebujących w marcu i kwietniu 2024 roku. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za pomoc.
Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Radosne Święta Wielkanocne”, realizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

Ferie z pomysłami - półkolonia

W dniach od 12 do 16 lutego 2024r. organizowaliśmy półkolonię zimową dla 30 dzieci. W programie były rozmaite zajęcia rekreacyjne, artystyczne oraz sportowe oraz liczne wycieczki.

Zadanie "Radosne Święta Bożego Narodzenia"

W ramach zadania wsparliśmy osoby starsze i samotne, m.in. poprzez przekazanie paczek świątecznych i organizację spotkania wigilijnego.
Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Radosne Święta Bożego Narodzenia”, realizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

Projekt "Razem działamy aktywnie!"

Projekt „Razem działamy aktywnie!” był realizowany przez Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie we współpracy z organizacją patronacką – Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.
Przedsięwzięcie obejmowało m.in. organizację samorządowej współpracy, warsztaty oraz akcję społeczną.
Projekt sfinansowano ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

Półkolonie 2023

Program obejmował zarówno zajęcia sportowe, jak i artystyczne, konsultacje fizjoterapeutyczne, warsztaty dietetyczne oraz psychologiczne, a także atrakcje dodatkowe: wyjścia i wycieczki.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii”.

Projekt "Radosne Święta Wielkanocne"

Pomoc dla osób starszych i potrzebujących w kwietniu 2023 roku. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za pomoc.
Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Radosne Święta Wielkanocne”, realizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

FERIE ODKRYWCÓW 2023

W dniach 6 – 10 lutego realizowaliśmy półkolonię zimową „Ferie Odkrywców”. Dzieci m.in. wzięły udział w warsztatach czekolady, wybrały się do Multikina, odwiedziły Kopalnię Soli w Wieliczce oraz GoKidz. Wzięły także udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Panie Ornitolożki z Parków Krajobrazowych.

#SU-w-ak - I etap realizacji programu, edycja 2022 / 2023

Zakończyliśmy pierwszy etap realizacji Program Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak w roku szkolnym 2022/2022. Czas na krótkie podsumowanie. Zobaczcie co udało się Nam wspólnie zrobić:

„Radosne Święta Bożego Narodzenia oraz świąteczne paczki dla starszych i samotnych”

Pomoc dla Potrzebujących w przedświątecznym czasie.

Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Radosne Święta Bożego Narodzenia oraz świąteczne paczki dla starszych i samotnych”, realizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

Szkolny wolontariat na plus!

W dniach od 4 maja do 31 października 2022 roku Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego realizowała projekt „Szkolny wolontariat na plus” skierowany do małopolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dzień Dziecka 1.06.2022

W tym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy z naszymi małymi przyjaciółmi z Ukrainy. 1 czerwca w Parku przy Liceum Pijarów odbyła się wspaniała zabawa przygotowana przez Fundację, we współpracy z nauczycielami i uczniami/absolwentami Liceum.

"Radosne Święta Wielkanocne oraz świąteczne paczki dla potrzebujących"

Fundacja Oświatowa realizuje projekt „Radosne Święta Wielkanocne oraz świąteczne paczki dla potrzebujących”.
Jednym z etapów projektu jest przygotowanie świątecznych paczek dla Potrzebujących zamieszkujących głównie na terenie Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

Druga zbiórka dla Złoczowa na Ukrainie

Kolejny raz pomagamy wspólnie z Liceum i Szkołą Podstawową Zakonu Pijarów w Krakowie. Dary zostały przekazane do Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej, skąd pojadą na Ukrainę.

Zbiórka dla Złoczowa na Ukrainie

Pomagamy wspólnie z Liceum i Szkołą Podstawową Zakonu Pijarów w Krakowie. Dary zostały przekazane do Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej, skąd pojadą na Ukrainę.

Szkolne Kluby Wolontariatu w akcji

Projekt „Szkolne Kluby Wolontariatu w akcji” realizowany od sierpnia do grudnia 2021r.
17 małopolskich szkół biorących udział w projekcie otrzymało realne wsparcie na rozwój lub założenie szkolnego klubu wolontariatu. I z wielkim sukcesem to wsparcie wykorzystało realizując m.in. własne projekty wolontaryjne.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Ferie w Bullerbynowym mieście

W dniach od 24 do 28 stycznia 2022r. Fundacja organizowała w Liceum Pijarów, półkolonię „Ferie w Bullerbynowym mieście”.

Dziękujemy Uczestnikom oraz naszej wspaniałej Kadrze 🙂

Wakacje z Bohaterami - półkolonia letnia

W dniach 23-27.08.2021r. Fundacja organizowała półkolonię „Wakacje z Bohaterami”, podczas której uczestnicy wzięli udział w biegu na orientację przestrzenną, grze terenowej o „Superbohaterach”, byli Detektywami w Muzeum Lotnictwa, brali udział w warsztatach ekologicznych w Centrum Symbioza, wybrali się do kina, a przede wszystkim wspaniale spędzali czas 🙂

Wakacje z Mistrzami - półkolonia letnia

W dniach 28.06. – 02.07.2021r. Fundacja organizowała półkolonię „Wakacje z Mistrzami”, podczas której wiele się działo: projektowaliśmy wynalazki, organizowaliśmy mistrzostwa sportowe, wybraliśmy się do ZOO i Lasku Wolskiego, bylismy w kinie, graliśmy w grę terenową, a przede wszystkim świetnie spędzaliśmy czas 🙂

Program Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak

PROGRAM WSPARCIA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH #SU-w-ak realizowany jest w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”. Samorządy uczniowskie z krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają możliwość dofinansowania swoich działań poprzez udział w konkursie dotacyjnym, uczestnictwu w konsultacjach, dostępu do szkoleń online i materiałów szkoleniowych oraz promocji swoich działań w wirtualnej Księdze Dobrych Praktyk.

Kreatywne Ferie 2021

Kreatywne Ferie 2021, czyli półkolonia zimowa organizowana przez naszą Fundację w dniach 11 do 15 stycznia. Grupy: Kaktusów, Saturnów oraz Sprytnych Chomików konstruowały, projektowały, programowały, brały udział w olimpiadzie, występowały na scenie, grały w dawno zapomniane gry, a także korzystały z uroków zimy.

Półkolonie letnie 2020

Wakacje 2020 spędziliśmy bardzo intensywnie, organizując cztery turnusy półkolonijne dla dzieci. Tematyka była różnorodna: od bajek, przez przyrodę, Minecraft’a aż po podróże. Półkolonie nie byłyby tak ciekawe, pełne emocji i radości, gdyby nie nasza wspaniała kadra i uczestnicy 🙂

Ferie w mieście 2020

W dniach 3- 7 lutego 2020 roku, w Liceum odbyła się półkolonia „Ferie w mieście – W 5 dni dookoła świata”. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach grach oraz wycieczkach.

 

Młodzi krakowianie działają lokalnie

Od 1 października do 30 grudnia 2019 roku Fundacja realizowała projekt „Młodzi krakowianie działają lokalnie” finansowany z środków Gminy Miejskiej Kraków. Miał on na celu popularyzowane realizacji projektów społecznych przez młodzież, a także propagowanie aktywności społecznej w zaangażowanie w życie miasta Krakowa i społeczności lokalnej.

Lato w mieście 2019

Półkolonia letnia, organizowana w dniach 24-28.06.2019

 

Dzień dziecka

Smerfna zabawa przygotowana przez Wolontariuszy Fundacji, 07.06.2019

Ferie w świecie legend

Ferie w mieście, czyli półkolonia organizowana w dniach 21-25.01.2019

Szkoła częścią Wspólnoty

Projekt realizowany w latach 2016-2017, dotyczący problematyki edukacji obywatelskiej, kompetencji społecznych i obywatelskich oraz partycypacji w szkole. Projekt był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Projekty dla Seniorów

Fundacja realizuje cykliczne spotkania świąteczne dla Osób starszych. Organizuje również zajęcia dodatkowe, wycieczki i konsultacje dla Seniorów.

Close Menu