Ferie w Bullerbynowym mieście – relacja

Ferie w Bullerbynowym mieście – relacja

W dniach od 24 do 28 stycznia Fundacja organizowała w Liceum Pijarów, półkolonię „Ferie w Bullerbynowym mieście”.

Cieszymy się, że mimo tych trudnych czasów udało nam się bezpiecznie zrealizować półkolonijny program.

Działo się działo 🙂

Poniedziałek rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, zabaw na śniegu oraz gry terenowej.
We wtorek głównym punktem programu było wyjście na spektakl do Nowohuckiego Centrum Kultury pt. „W krainie dziecięcej wyobraźni”. Mieliśmy możliwość wysłuchania kilku piosenek ze znanych bajek Disneya w wykonaniu dwójki artystów oraz wzięcia udziału w licznych konkursach i zabawach z nagrodami.Uczestniczyliśmy również w interaktywnej wystawie „Dziura w całym! Bohdan Butenko. Ilustracje”. Dzień zakończyliśmy zabawmi na sali gimnastycznej.
Trzeciego dnia półkolonii odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Krakowie. Z Panami przewodnikami byliśmy na wystawie o dziejach starożytnego Egiptu oraz o pradziejowym zwierzyńcu. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach, na których zrobiliśmy własne torby z egipskimi hieroglifami lub ulepiliśmy z gliny mamuta. Po obiedzie stworzyliśmy z patyczków do szaszłyków i plasteliny wspaniałe „Moje Małe Bullerbyn”.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na podskokach, wyskokach i zeskokach, świetnie bawiąc w Gibonie. Po obiedzie zrobiliśmy kolorowe maski. Każda praca wyglądała jak z bajki. Poczuliśmy klimat karnawału.
Ostatni dzień półkolonii upłynął w kinie. Zobaczyliśmy film ze świetną muzyką – Sing 2. Po obiedzie wykorzystaliśmy czas na wspólną zabawę i podsumowanie całej półkolonii. To był dobry tydzień.

Więcej zdjęć z naszej półkolonii można znaleźć w galerii oraz na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/Fundacja-O%C5%9Bwiatowa-im-ks-Stanis%C5%82awa-Konarskiego-283499577059

Dziękujemy!

Dziękujemy za półkolonijny czas oczywiście Dzieciom oraz naszej wspaniałej Kadrze: Beata Nosek, Kasia Taff, Wiktoria Kozłowska i o. Jakub Wojciechowski – wielkie dzięki.

Do zobaczenia na kolejnych półkoloniach!

Dodaj komentarz

Close Menu