Półkolonia „Ferie Odkrywców” za nami

Półkolonia „Ferie Odkrywców” za nami

Za nami pięć aktywnych dni zimowej półkolonii. Od 6 do 10 lutego dzieci brały udział w „Feriach Odkrywców”.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją przygotowaną przez nasze wychowawczynie.

DZIĘKUJEMY NASZEJ WSPANIAŁEJ KADRZE: P. Magdzie, P. Kasi, P. Marysi i P. Oldze. Jesteście SUPER 💙
Dziękujemy również Wolontariuszkom, które zaangażowały się w pomoc, a przede wszystkim Asi, Ali, Kasi.

Ferie za nami

Dzień 1 – poniedziałek
Spacerem wybraliśmy się do kina na film „Zadziwiający Kot Maurycy”. Bajka opowiadała o magicznych zwierzętach, które razem z ludźmi ratowali miasto przed groźnymi szczurami. Spojler: udało się, miasto ocalało.
Po obiedzie na sali gimnastycznej z radością sięgnęliśmy po piłki i inne sprzęty sportowe. Część z nas wybrała natomiast zajęcia artystyczne. Cieszyliśmy się okazją do wspólnej zabawy.

Dzień 2 – wtorek
Zaczęliśmy od zabaw na sali gimnastycznej; była to rozgrzewka przed wyjściem do Gokidz. W Gokidz są takie zasady: dużo biegać, dużo się wspinać i za to otrzymać punkty.
Czy to nie wspaniałe miejsce na spędzenie aż dwóch godzin?
Po lunchu jedna grupa bawiła się na sali gimnastycznej wykorzystując piłki i inne sprzęty sportowe, a druga grupa doskonaliła swoje umiejętności plastyczne z p. Marysią.

Dzień 3 – środa
Trzeci dzień półkolonii to idealny czas na duuuużą dawkę czekolady i pralinek. Najlepsze przysmaki są te wykonane przez siebie w odpowiedniej stylizacji. Oprócz wizyty w Fabryce Charliego w Krakowie wzięliśmy udział w biegu z nietuzinkowymi przeszkodami.

Dzień 4 – czwartek
Dziś z samego rana wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy odkryć tajniki Kopalnia Soli „Wieliczka”. Choć wiele z nas dobrze już zna kręte korytarze, przez całą podziemną trasę bezpiecznie przeprowadzili nas Panowie Przewodnicy, którzy, kopalnię znają jak własną kieszeń. Podczas wizyty, swoją obecnością zaszczycił nas 700. letni Skarbnik, który zorganizował nam super konkurencję oraz zlecił dwóm śmiałkom, wydobycie zaginionego pierścienia. Okazało się, że jest wśród nas prawdziwa księżna! Po powrocie zjedliśmy pyszny obiad i popędziliśmy na salę żeby wspólnie spędzić aktywnie czas.

Dzień 5 – piątek
Ostatni dzień półkolonii za nami. Rano zaczęliśmy od solidnej dawki ruchu i zagraliśmy w zbijaka. Później przyszły do nas Panie ornitolożki z Parków Krajobrazowych i opowiedziały nam o badaniu, obserwowaniu i opiekowaniu się ptakami oraz innymi mieszkańcami lasów. Mieliśmy nawet okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i obserwowaliśmy przez lornetkę ptaki w parku przy szkole wiele z nas dostrzegło ich naprawdę sporo, a niektórym uważnym obserwatorom, udało się odnaleźć ślady zwierząt na śniegu. Zanim wskoczyliśmy w przyniesione przez nas karnawałowe stroje, opędzlowaliśmy pyszną pizzę. Całość półkolonii zakończyliśmy chwilą zabawy do muzyki oraz rozdaniem nagród. Dziękujemy za wspólny czas i dobrą zabawę i mamy nadzieję, że do zobaczenia w wakacje!

GALERIA ZDJĘĆ: https://oswiatowa.pijarzy.pl/galeria/

Dodaj komentarz

Close Menu