Projekt „Radosne Święta Bożego Narodzenia” ostatni etap dobiegł końca.

Projekt „Radosne Święta Bożego Narodzenia” ostatni etap dobiegł końca.

Ostatnim etapem projektu „Radosne Święta Bożego Narodzenia oraz świąteczne paczki dla starszych i samotnych” była organizacja Wieczerzy wigilijnej, która odbyła się 17.12.2021r.  w pomieszczeniach Ojców Karmelitów Na Piasku, umiejscowionych w podziemiach klasztoru „Eliaszówka”.

Wolontariusze zakupili produkty do paczek (artykuły spożywcze, owoce, cytrusy, oraz różnego rodzaju słodycze) oraz przystroili salę na spożycie Wieczerzy. Przygotowali także zasobne paczki dla 30 dzieci.
Przed wieczerzą wigilijną nastąpiło pobłogosławienie opłatków wraz z modlitwą i z życzeniami dla wszystkich oraz tradycyjne łamanie się opłatkiem. Następnie przystąpiono do spożywania przygotowanych potraw wigilijnych. Na zakończenie tej uroczystości przy dźwięku kolęd, każdemu uczestnikowi wręczono paczkę świąteczną.

Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Radosne Święta Bożego Narodzenia oraz świąteczne paczki dla starszych i samotnych”, realizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Close Menu