Razem działamy aktywnie! – nowy projekt

Razem działamy aktywnie! – nowy projekt

Z przyjemnością informujemy, że realizujemy mikroprojekt  „Razem działamy aktywnie!” w ramach Konkursu „Aktywizacja Młodzieży w Samorządach w województwie śląskim i małopolskim”, prowadzonego przez New Europe Foundation.

Projekt „Razem działamy aktywnie!” jest realizowany przez Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie we współpracy z organizacją patronacką – Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.

Więcej informacji o projekcie

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi poprzez organizację przestrzeni dla młodych samorządowców, zwiększenie kompetencji uczniów, przeprowadzenie akcji społeczno – charytatywnej w terminie od 01 czerwca do 31 października 2023r.
Odbiorcy projektu to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów, w tym członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego.
W czerwcu dyskutowaliśmy nad różnymi rozwiązaniami w zakresie wspólnych przestrzeni. Uznaliśmy, że w celu skutecznego działania potrzebujemy kilku miejsc „samorządowych”: kącika RSU, miejsc dyskusji z innymi uczniami oraz przestrzeni na zewnątrz w parku przy liceum. Po akceptacji przez dyrekcję szkoły przystąpiliśmy do zamówień niezbędnych mebli i innych produktów. We wrześniu będziemy wszystko rozkładać, rozpakowywać i urządzać 🙂 A następnie zrobimy uroczyste otwarcie 😉

W ramach projektu planujemy także:
a) warsztaty i szkolenia dla członków Rady samorządu uczniowskiego oraz samorządów klasowych, a następnie dla pozostałych uczniów:
I blok „MŁODY OBYWATEL”: prawa obywatelskie, prawa i obowiązki uczniów, zwiększenie kompetencji organizacyjnych, samorządowych i zarządzania;
II blok „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”: zdrowy styl życia oraz zdrowie psychiczne;
III blok „POMAGAMY”: promocja wolontariatu oraz realizacja projektów społecznych;
b) stworzenie broszury obejmującej tematykę w/w warsztatów;
c) przeprowadzenie akcji społeczno – charytatywnej dla społeczności lokalnej.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan warsztatów i szkoleń zaprezentujemy po wakacjach.
Zapraszamy do udziału!

Projekt sfinansowano ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

Dodaj komentarz

Close Menu