„Razem działamy aktywnie!”: przestrzeń samorządowa i pierwsze warsztaty

„Razem działamy aktywnie!”: przestrzeń samorządowa i pierwsze warsztaty

Projekt „Razem działamy aktywnie!” rozkręca się na dobre. Samorząd Uczniowski Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie urządził już przestrzenie dla uczniów i oczywiście nowe miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem 😉
Ponadto 19 września odbyły się pierwsze warsztaty „Młody Obywatel”. W spotkaniu uczestniczyło dziewięciu niezwykle kreatywnych licealistów.

Warsztaty "Młody Obywatel" - grupa 1

Warsztaty rozpoczęliśmy od rozmowy na temat tego kim tytułowy „młody obywatel” jest, jakie ma prawa i obowiązki. Zastanawialiśmy się także, gdzie i w jaki sposób może szlifować swoje kompetencje obywatelskie.

Druga część warsztatu dotyczyła samorządu uczniowskiego – czyli tego organu szkoły, który pozwala w pewnym stopniu na trening kompetencji obywatelskich. W trakcie pracy w grupach licealiści debatowali na temat tego jak powinien wyglądać ich wymarzony samorząd uczniowski, jak powinny funkcjonować organy samorządu uczniowskiego oraz wybory do nich. W wielu kwestiach uczestnicy zgadzali się ze sobą, ale były też tematy, nad którymi długo debatowali – co jest dobrym prognostykiem dla przyszłości samorządu 🙂

Dziękujemy bardzo za uczestnictwo w warsztatach oraz tak efektywną i kreatywną pracę w ich trakcie. Już nie możemy doczekać się kolejnych!

Projekt sfinansowano ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu