SzWnP –  warsztaty „Nitką malowane” w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Sąspowie

SzWnP – warsztaty „Nitką malowane” w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Sąspowie

Z przyjemnością prezentujemy ostatni już projekt „Nitką malowane” zrealizowany w ramach „Szkolnego wolontariatu na plus”. Zachęcamy do zapoznania się z relacją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sąspowie:

Termin: 19.09. – 19.10.2022r.
Co obejmował projekt?
„Warsztaty samokształceniowe nauczycieli i wolontariuszy – uczniów , poznanie tajników metody string art.
Przygotowanie i zakup potrzebnych artykułów , które zostały wykorzystane podczas warsztatów. Przygotowanie informacji na stronie szkoły. Nauczyciele i wolontariusze- uczniowie.
Warsztaty rękodzielnicze dla seniorów „Nitką malowane”: 3 praktyczne warsztaty z wykorzystaniem metody string art. W czasie, których uczestnicy wspólnie tworzyli swoje własne rękodzieła, a przez wspólną pracę się integrowali.”

Zaangażowanie społeczne:
„1. Członkowie szkolnego klubu wolontariatu razem z opiekunem zakupili potrzebne artykuły artystyczne do przeprowadzenia zajęć. Przygotowali gazetkę okolicznościową promującą to zadanie. Po zakończonym projekcie przygotują stałą wystawę prac rękodzielniczych. Uczniowie – wolontariusze przygotowali bieżące fotorelacje z warsztatów artystycznych, nagrali krótki film z realizacji tego zadania. Wspólnie z seniorami uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, razem integrując się z seniorami, zachęcając do kolejnych spotkań.
2. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia twórcze dla seniorów i ich wnucząt, poprzedzone samokształceniem na temat wybranej metody artystycznej. Nauczyciele przygotowali szablony do prac twórczych.
3. Dyrekcja szkoły zapewniła zaplecze poprzez udostępnienie pomieszczeń w szkole, w których odbyły się warsztaty, gdzie wolontariusze mogli przygotować poczęstunek dla seniorów.”

Gratulujemy realizacji, wykonania pięknych prac i oczywiście wspaniałej integracji!

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Dodaj komentarz

Close Menu