Wakacje z Bohaterami za nami – relacja :)

Wakacje z Bohaterami za nami – relacja :)

Wakacje z Bohaterami za nami – relacja 🙂

Za nami pólkolonijna przygoda „Wakacje z Bohaterami”. W dniach 23 – 27 sierpnia ponad 30 uczestników z grup: Ekstra Dziewczyny, SuperPandy i Taframtu wzięło udział w pełnym atrakcji II turnusie półkolonii organizowanej przez Fundację Oświatową.

Dzień po dniu 🙂

W poniedziałek dzieci wzięły udział w grze „Śladami Superbohaterów”, w czasie której poznawali sylwetki bohaterów, odgadywali utwory z filmów i bajek o Superbohaterach, a także porozmawiali trochę o własnych mocach. Jak się okazało – każdy z nas ma inną supermoc!

Drugi dzień półkolonii uczestnicy spędzili w Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM – Symbioza. W trakcie tej wizyty odbyły się warsztaty ekologiczne „Zielone selfi” podczas, których dzieci nauczyły się jak wykorzystywać dary przyrody oraz surowce wtórne w codziennym życiu. Ponadto zobaczyły interaktywną ekspozycję „Czas na las”, która pozwoliła spojrzeć na las i jego mieszkańców z innej – nowej perspektywy.Wizyta w Centrum dała Nam na wiedzę Ekologicznych Superbohaterów teraz wystarczy wykorzystać ją w życiu codziennym. P.S. Padający deszcz był dla nas jedynie zachętą do biegania po łące i odkrywania nowych możliwości natury.

Nasza półkolonijna środa była Dniem Detektywa. Dzieci zmierzyły się z detektywistycznymi zagadkami, które rozwiązywali w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz w naszej szkolnej „bazie” LOZP. W muzeum uczestników zaskoczyła wystawa. Oprócz samolotów i śmigłowców wypatrzyliśmy zabytkowy samochód, mundury wojskowe oraz kosmiczny posiłek astronautów.Po wysłuchaniu ciekawostek o historii lotnictwa w Polsce i na świecie, odbył się spacer po terenie muzeum pozwalający wyszukać najciekawsze obiekty.

W czwartek przeżywaliśmy dzień na sportowo. Głównym punktem programu były mini zawody w biegu na orientację po terenie naszego liceum. Dzieci szukałypo parku punktów z obrazkami zwierzątek i zaznaczyli swoją obecność na specjalnych kartach startowych. Przy szukaniu punktów posługiwali się mapą. Wszyscy świetnie sobie poradzili i w krótkim czasie znaleźli wszystkie schowane punkty. Później czas upłynął na aktywnościach na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyli w tańcach pijarskich i pokonywali tor przeszkód na czas.

W piątek, czyli ostatni półkolonijny dzień, uczestnicy udali się do pobliskiego kina na seans filmowy, pt: ”Lassie wróć”. Film okazał się niezwykle ciekawy, piękny i bardzo wzruszający. Niejeden uczestnik (i wychowawca!) uronił na nim parę łez wzruszenia.
Po powrocie wszystkie dzieci otrzymały nagrody uczestnictwa, a także indywidualne nagrody za zdobyte miejsca w przeprowadzonych konkursach i rywalizacjach sportowych.

Dziękujemy!

Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczestnicy zakończyli turnus z uśmiechem na ustach, z pozytywnym nastawieniem, z masą wspomnień w głowie i z naładowanymi „akumulatorami” na zbliżający się rok szkolny. Za ten czas bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze półkolonie!

Specjalne podziękowania kierujemy także do naszej wspaniałej Kadry: p.Beaty, p.Darii, p.Kasi oraz p.Wiktorii, a także kleryka Dominika. Wasza praca jest nieoceniona! DZIĘKUJEMY!

Dodaj komentarz

Close Menu