Wakacje z Mistrzami – podsumowanie półkolonii

Wakacje z Mistrzami – podsumowanie półkolonii

W dniach 28.06. – 02.07.2021r. Fundacja organizowała półkolonię „Wakacje z Mistrzami”, podczas której wiele się działo 🙂

Relacja z półkolonii

W pierwszym dniu uczestnicy dyskutowali na tematy dotyczące urządzeń ułatwiających codzienne czynności, wynalazków i etapów powstawania maszyn i prostych urządzeń. Mogli zaprojektować oraz przedstawić model swojego wynalazku. Wykorzystali swoje umiejętności do zbudowania prostych konstrukcji. Pozostały czas dzieci spędziły w parku przy Liceum.
We wtorek okazało się, że nasi wychowankowie to prawdziwi Mistrzowie sportu we wszystkich dziedzinach sportu, od biegów na stadionie lekkoatletycznym AWF-u począwszy, aż po piłkę nożną, koszykówkę, badminton i inne wszelakiego rodzaju gry. Nie straszny im był nawet deszcz.
Środa była dniem wypraw do krain dalekich, czyli do zoo i Lasku Wolskiego. W Zoo dzieci nie tylko widziały żyrafy, zebry , małpy, hipopotama, pingwiny, flamingi, tygrysa, lwy, akselota, ale także głaskały lamy, świnki morskie, osiołki, żółwie i… rozmawiały z kozami, sowami i papugami.
A na koniec wycieczki uczestnicy dotarli (a niektórzy po prostu wbiegli) na Kopiec Piłsudskiego w Krakowie.
W czwartek uczestników czekała krótsza wyprawa – wybrali się do kina na seans pt. „Piotruś królik na Gigancie”. Była to udana wycieczka. Film przypadł dzieciom do gustu.
Następnie uczestnicy oraz wychowawcy weszli w rolę „Mistrzów Gier Podwórkowych i Planszowych”. Bawili się na sali gimnastycznej, ćwiczyli mięśnie i strategie przetrwania na boisku. Były planszówki, karty, Dobble, gra w zbijaka, ale królem zabaw i tak okazała się gra w „Mafię”.
Zakończyliśmy naszą półkolonię grą terenową i zabawami w parku. Był również czas na małe nagrody 🙂

Dziękujemy wspaniałym Uczestnikom oraz fantastycznej Kadrze: kierownikowi – o. Radkowi oraz wychowawcom: p. Ani, p.Kasi oraz p. Hubertowi.
Do zobaczenia na kolejnych półkoloniach!

Fotorelacja z półkolonii -> kliknij

Dodaj komentarz

Close Menu