Za nami dwa tygodnie półkolonii :)

Za nami dwa tygodnie półkolonii :)

Za nami dwa tygodnie półkolonii 🙂

Za nami dwa turnusy półkolonii organizowanych przez naszą Fundację. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wspaniałej Kadrze i Animatorom 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z ostatnich dwóch tygodni.

I turnus "Opowiedz mi bajkę"

W pierwszym tygodniu Fundacja Oświatowa im. Stanisława Konarskiego zaproponowała dzieciom półkolonię pod hasłem Opowiedz mi bajkę. Każdy punkt programu opierał się nie tylko na klasycznych bajkach animowanych, ale także tych, które dzieci znają z kin. Ciekawym punktem programy było dla dzieci czytanie legend o królu Arturze prowadzone przez o. Przemysława Kołackiego, które było powiązane z zajęciami plastycznymi. Podczas nich uczestnicy stworzyli własne korony, czapki wróżek, przyłbice i miecze Excalibura. Po przygotowaniu odpowiednich kostiumów dzieci były gotowe do biegu na orientację, w którym musiały odnaleźć skarb św. Graala. W trakcie czekały na nich różne łamigłówki, zagadki czy łamanie szyfrów. Dzieci nie tylko mogły poznać super bohaterów, ale także wcielić się w nich, ucząc się podstaw pierwszej pomocy – jak zareagować w nagłych sytuacjach i udzielić jej poszkodowanemu. Nie tylko teoria, ale i praktyka – każdy mógł spróbować założyć opatrunek pod czujnym okiem p. Pauliny Famulskiej. Nie mogło obyć się bez atrakcji sportowych, a w tym przypadku Olimpiady z Vaianą. Tak jak sama bohaterka, która była podróżniczką, dzieci musiały pokonać tor przeszkód oraz różnorodne konkurencje, które czekały na nich na terenie parku znajdującego się przy Liceum Zakonu Pijarów.

II turnus "Zielono mi"

Drugi tydzień przebiegał pod hasłem Zielono mi. Poprzez zabawę dzieci mogły poznać ten często na co dzień niezauważany, a otaczający nas przyrodniczy świat. Rozpoznawanie tropów, gatunków drzew na podstawie liści, czy zajęcia przyrodnicze to tylko niektóre z propozycji, w jakich uczestnicy mogli wziąć udział. Praktyczne zajęcia z segregacji śmieci do odpowiednich koszów pozwolą dzieciom codziennie troszczyć się o najbliższe środowisko. Zwieńczeniem całego tygodnia był bieg na  orientację w parku, gdzie działając w kilku grupach, koloniści wykorzystywali zdobytą wiedzę.

Autorka tekstu:  Magdalena Kiwior /Biuro Prasowe
Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów/

Wychowawca kl. Arkadiusz Niewęgłowski o naszych półkoloniach 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu