Ferie w mieście za nami :)

Ferie w mieście za nami :)

Ferie w mieście za nami 🙂

W dniach 3- 7 lutego 2020 roku, w Liceum odbyła się półkolonia „Ferie w mieście – W 5 dni dookoła świata”.

Dzieci wzięły udział w licznych zabawach grach oraz wycieczkach.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszej półkolonii, ujętym w relacji jednej z Pań Wychowawczyń – Pani Wiktorii:

 

Relacja z półkolonii

03.02.2020 PONIEDZIAŁEK

Dzisiaj pierwszy dzień naszej podróży „W 5 dni dookoła świata”. Dotarliśmy aż do Afryki. Tam zgromadziliśmy się w naszych plemionach, aby nadać im nazwy i wymyślić okrzyki. Stworzyliśmy również zasady w nich panujące. Następnie wszystkie plemiona spotkały się razem, aby zaprezentować efekty swojej pracy. Potem rozdzieliliśmy się i wyruszyliśmy w dwóch grupach do Anikina, a bardziej doświadczeni i starsi do Laser parku. Tam doskonaliliśmy sztukę przetrwania i naszą tężyznę fizyczną.

04.02.2020 WTOREK

Dzień drugi podróży. Już widać wybrzeże Ameryki Północnej. Dziś odwiedzamy Stany Zjednoczone i Kanadę. Na początku tubylcy sprawdzają naszą wiedzę na temat USA. Nie udaje im się nas zagiąć żadnym pytaniem. Ruszamy do kina Sfinks na warsztaty filmowe. Kręcimy nasz własny film! Młodsi podróżnicy uczestniczą w warsztatach z Bum bum rurkami. Ale to świetna zabawa! Następnie mogliśmy oglądać film nawiązujący do irlandzkiej legendy.

05.02.2020 ŚRODA

Trzeci dzień naszej podróży. Już zbliżamy się do połowy wyprawy. Dopływamy do Australii i Oceanii. Najpierw musimy się pochwalić skojarzeniami związanymi z tą tematyką, ale jak zwykle super sobie radzimy. Następnie tubylcy zabierają nas do krainy kangurów, czyli parku trampolin „Gojump”.

Skaczemy jak prawdziwe kangury! Potem szalejemy w kranie zabaw „Gokidz”.

06.02.2020 CZWARTEK

Dzień czwarty. Dzisiaj zapowiada się mokry dzień. Docieramy do deszczowej Azji, a konkretnie do Chin i Japonii. Nasi przewodnicy zaprowadzili nas do Aquaparku, gdzie mogliśmy popływać i pobawić się na zjeżdżalniach. Ale zanim to nastąpiło, zostaliśmy przeszkoleni w zakresie chińskiego pisma i kaligrafii. Poznaliśmy kilka słów w tym języku i mogliśmy poćwiczyć ich pisownię za pomocą specjalnego pędzelka, który maczaliśmy w atramencie. Oprócz tego wzięliśmy udział w zajęciach ze wschodnich sztuk walki. Byliśmy gotowi na wszystko 🙂

07.02.2020 PIĄTEK

Dzisiaj ostatni dzień podróży. Wracamy do ojczyzny. Myślami jednak wracamy do wszystkich miejsc, które odwiedziliśmy w ostatnim czasie. Nasi przewodnicy prowadzą nas do Multikina, gdzie mamy okazję zobaczyć film „Doktor Dolittle”. Główny bohater filmu również wyruszył w niesamowitą podróż.

Po powrocie do szkoły przebieramy się w stroje i zaczynamy zabawę oraz tańce. Przyszedł również czas na podsumowanie wyprawy. Otrzymaliśmy nagrody książkowe i dyplomy uznania. Spadł nawet deszcz cukierków! Wszystko co dobre szybko się kończy. Ta wyprawa jednak zostanie na długo w naszych sercach i pamięci.

Dziękujemy!

Dziękujemy naszej wspaniałej kadrze oraz wolontariuszom za zaangażowanie w realizację programu półkolonii.

Dziękujemy również darczyńcom: Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek – dzięki otrzymanej darowiźnie dzieci mogły uczestniczyć  w tak licznych wycieczkach oraz Wydawnictwu Znak, które obdarowało uczestników oraz Animatorów wspaniałym książkami.

Dodaj komentarz

Close Menu