#SU-w-ak: jak realizować projekt i przygotować sprawozdanie

#SU-w-ak: jak realizować projekt i przygotować sprawozdanie

W związku z realizacją projektów samorządowych przez wiele szkół przypominamy kilka najważniejszych zasad związanych m.in. z wydatkowaniem środków oraz przygotowaniem sprawozdania.

Odsyłamy także do webinarów, które wyjaśnią wszystkie wątpliwości:

REALIZACJA PROJEKTÓW SAMORZĄDOWYCH (w tym dokonywanie zakupów):
https://youtu.be/UEpSS5fRwxo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU – edycja 2023/2024:
https://youtu.be/qCDsc0DU9qk

Najważniejsze kwestie dotyczące wydatkowania dotacji:

1- Przyznana dotacja zostanie Państwu poprzez pokrycie wszystkich wydatków na podstawie faktur i rachunków wystawionych na Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.

2- Dane do faktury: Fundacja Oświatowa im.ks. S.Konarskiego, ul. Akacjowa 5,
31-466 Kraków, NIP: 945 18 98 195.

3- Zakupy przelewowe (ten sposób wydatkowania środków jest przez Nas preferowany)
Faktury czy też rachunki (przelewowe/proforma) należy wysyłać na adres:
fundacja.fakturyprojektowe@gmail.com – zostanie ona opłacona w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych o czym poinformujemy Państwa e-mailowo.Jeżeli chcecie Państwo otrzymać potwierdzenie przelewu prosimy o taką informację e-mailową.

Można wysyłać do opłacenia zgodnie z procedurą opisaną wyżej również dane do przelewu np. w przypadku zakupów dokonywanych w sklepach internetowych- taką formę należy jednak wcześniej skonsultować z Fundacją e-mailowo lub telefonicznie.

Bardzo prosimy o nie podawanie adresu e-mail Fundacji oraz/lub naszego numeru telefonu do kontaktu ze sklepem/sprzedawcą – to powoduje niepotrzebne zamieszanie zarówno dla Nas jak i dla Państwa.

UWAGA: faktury wysyłane pod inny adres e-mail nie będą opłacane. W tytule e-maila z fakturą do zapłaty bardzo proszę o wpisanie następującej treści: „nazwa szkoły, tytuł projektu- faktura do zapłaty”.

4- Zakupy gotówkowe
Możecie Państwo dokonywać zakupów na faktury gotówkowe, płatności za nie możecie Państwo dokonywać tylko gotówką, nie akceptowane będą płatności kartą płatniczą, Blikiem, szybkim przelewem itp. (dotyczy to również płatności np. w sklepach internetowych).

Za koszty poniesione w ten sposób zwrócimy Państwu gotówkę albo w trakcie wizyty u Państwa w szkole albo zaprosimy Państwa do Naszego Biura – formę i termin ustalimy wspólnie.

UWAGA- w przypadku zakupów gotówkowych powyżej 450 zł (na jednym rachunku) nie możecie Państwo wykazać się jedynie paragonem z NIP-em, konieczne jest posiadanie Faktury VAT.

5- Zakupy u sprzedawców zagranicznych
Dozwolone są zakupy jedynie u sprzedawców zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej. Zakupy u sprzedawców spoza UE są zabronione- wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Proszę zwrócić uwagę na to, że niektóre galerie handlowe w Krakowie są zarejestrowane poza granicami Polski, a zatem zakup kart podarunkowych do nich może być niemożliwy w ramach Programu.

6- Dokonywanie zmian w kosztorysie projektu
Możliwe jest dokonywanie przesunięć oraz niewielkich zmian w kosztorysie. Każda taka zmiana powinna być zgłoszona i skonsultowana z Fundacją za pomocą formularza dokonywania zmian w kosztorysie. Pobierz załącznik ->ZAŁ_6_PROŚBA_O_ZMIANE_HARMONOGRAMU_BUDŻETU

UWAGA – Nie można zwiększyć kwoty przyznanej dotacji.

Pozostałe informacje

Pozostałe informacje związane z Programem #SU-w-ak: https://oswiatowa.pijarzy.pl/program-suwak/

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
– telefonicznego: 12 411 07 95 lub 784 043 896 w następujących terminach:
Poniedziałek 9-14
Środa 9-12 oraz 15.30-18.00
Czwartek 8-14
– e-mail: fundacja.mlodziez@gmail.com

Dodaj komentarz

Close Menu