Za nami półkolonie letnie – dziękujemy!

Za nami półkolonie letnie – dziękujemy!

Zakończyliśmy tegoroczne wakacyjne półkolonie, więc nadszedł czas na małe podsumowanie.

Program obejmował zarówno zajęcia sportowe, jak i artystyczne, konsultacje fizjoterapeutyczne, warsztaty dietetyczne oraz psychologiczne, a także atrakcje dodatkowe: wyjścia i wycieczki.

Zajęcia, wycieczki - działo się 🙂

Każdego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych o chrakterze ogólnorozwojowym i dotyczyły różnych dyscyplin, m.in.: piłka nożna, koszykówka, uni-hokej, badminton, tenis stołowy, skakanie na skakance, tory przeszkód, zabawy biegowe, gimnastyka ogólnorozwojowa, a nawet futbol amerykański. Podczas półkolonii nie zabrakło także warsztatów dietecznych, podczas któych dzieci uczyły się jak zdrowo się odżywiać, jak sprawdzać kaloryczność posiłków, zdobyły wiedzę na temat witamin, tego jak wygląda zdrowy talerz i dlaczego warzywa oraz owoce powinno zjadać się zamiast słodyczy. Kolejny ważnym elementem naszych półkolonii były zajęcia z fizjoterapeutą, które obejmowały m.in. test FMS, a także dobór odpowiednich ćwiczeń usprawniających dla każdego uczestnika półkolonii. Ponadto w programie znalazły się zajęcia z psycholog dziecięcą, a podczas nich tematy związane z radzeniem sobie z emocjami, budowania zaufania do siebie i do innych, dobrej komunikacji, budowania poczucia własnej wartości.
Oczywiście nie zabrakło również wyceczek i wyjść. W czasie dwóch turnusów uczestnicy odwiedzili: Zamek Tenczyn w Rudnie oraz mini zoo Zamkowa Zagroda, Muzeum Witrażu (warsztaty „Fabryka robotów”), Centrum Ekologiczne Symbioza, krakowskie ZOO, Ampapark, Muzeum Etnograficzne oraz kino.

Działo się dużo, program był bardzo intensywny, ale przede wszystkim dający dużo radości uczestnikom. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszych półkoloniach – zapraszamy na kolejne, a tymczasem życzymy udanych wakacji.

Szczególne podziękowania także dla naszej wspaniałej Kadry: Kierowników (p. Magdy i o. Kuby) oraz wychowawczyń, które dzielnie trwały na posterunku przez dwa tygodnie: p. Kasi i p. Wiktorii.
Podziękowania kierujemy także do wszystkich trenerów i specjalistów, którzy prowadzili zajęcia i warsztaty.

GALERIA ZDJĘĆ  z dwóch turnusów: https://oswiatowa.pijarzy.pl/galeria/

Dofinansowanie MSiT

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii”.

Dodaj komentarz

Close Menu