Półkolonie 2020 – zapisy i dokumenty

Półkolonie 2020 – zapisy i dokumenty

Półkolonie 2020 – zapisy i dokumenty

WAKACYJNE PÓŁKOLONIE 2020
Zapraszamy do udziału w półkoloniach letnich organizowanych przez Fundację Oświatową.
Proponujemy 4 turnusy półkolonii:
I turnus „Opowiedz mi bajkę”: 29.06. – 03.07.2020
II turnus „Zielono mi”: 06.07. – 10.07.2020
III turnus „Kwadratowy świat Minecraft’a”: 17.08. – 21.08.2020
IV turnus „Pociągiem po Europie”: 24.08. – 28.08.2020

Zapisy i informacje

Zapraszamy do udziału dzieci z klas I – V szkoły podstawowej.
Miejsce półkolonii: Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów.

ZAPISY:  kliknij aby wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA PÓŁKOLONIĘ

Prosimy o wypełnienie formularza indywidualnie dla każdego dziecka.

Uwaga! Zapisy na turnus I i II  przedłużone do 24.06.2020r. Z kolei zapisy na turnus III i IV trwają do 10.07.2020r. Minimalna liczba chętnych na każdy turnus to 20 dzieci.

Koszt: 300 złotych (*w przypadku trudnej sytuacji materialnej cena ustalana indywidualnie).
Zniżki dla rodzeństwa: 250 złotych / dziecko

Kwota obejmuje:  wyżywienie (napoje, II śniadanie – drożdżówka/owoce, lunch -1 danie ciepłe), opiekę kadry (1 kierownik, 3 wychowawców), ubezpieczenie, realizację programu półkolonii, zapewnienie środków ochronnych i antybakteryjnych.

Półkolonie będą odbywać się od godz. 9 do 15 w następujących terminach:

I turnus: 29.06. – 03.07.2020
II turnus: 06.07. – 10.07.2020
III turnus: 17.08. – 21.08.2020
IV turnus: 24.08. – 28.08.2020

W każdym turnusie weźmie udział maksymalnie 36 dzieci.

Program poszczególnych turnusów:

TURNUS I: Opowiedz mi bajkę. Któż nie lubi słuchać bądź opowiadać bajek? Towarzyszą nam one od najmłodszych lat naszego życia, a nierzadko pozostają z nami na długo. Opowiadane historie zawierające fantastyczne postacie i przygody, których nigdy nie będzie nam dane przeżywać w rzeczywistości, stają się naszym udziałem przy pomocy wyobraźni. Klasyki gatunku i najnowsze hity zarówno książkowe, jak i filmowe zaciekawią każdego, nawet najbardziej wymagających odbiorców. Projekcje filmów animowanych, warsztaty teatralne, tworzenie scenografii i strojów, wiele ruchu podczas odszukiwania zaginionego skarbu i bajkowy bal to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci.
TURNUS II: Zielono mi. Pośrodku krakowskich osiedli kryje się świat, którego często nie zauważamy. Cicho rosnące drzewa, radośnie świergocące ptaki, żwawo podskakująca wiewiórki, ochoczo pracujące mrówki. Ten pasjonujący świat czeka na odkrycie! Dodatkowo troska o przyrodę jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza, kiedy wiemy o niej więcej. Poznając otaczający nas świat flory i fauny, możemy się z nim zaprzyjaźnić – jesteśmy przecież jego częścią! Podczas tego turnusu dowiemy się więcej o życiu przyrody, będziemy prowadzić obserwacje i badania naukowe, a skacząc z wiewiórkami, nauczymy się rozpoznawać drzewa. Pokażemy, że podczas zabawy, można się wiele nauczyć, zupełnie nie myśląc o wkuwaniu czegokolwiek.
TURNUS III: Kwadratowy świat Minecraft’a. Ta niepozorna i prosta gra składająca się z sześciennych kostek otwiera przed nami niesamowity świat ograniczony jedynie przez naszą pomysłowość. Niemalże każde dziecko wie, czym grozi spotkanie z creeper’em, gdzie najlepiej szukać diamentów i jakiego barwnika użyć, aby zafarbować wełnę na niebiesko. Wykorzystując motywy z tej kultowej gry, proponujemy zajęcia pobudzające kreatywność i wyobraźnię, a łącząc elementy plastyczne i ruchowe, będziemy poznawać podstawy kodowania oraz rozwijać zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Nawet ci, którym pojęcia „cobblestone”, czy „smok kresu” mówią niewiele, z pewnością odnajdą się w kwadratowym świecie i spędzą ten czas dobrze się bawiąc.
TURNUS IV: Pociągiem po Europie. Podróżowanie palcem po mapie w tym roku nabiera nowego znaczenia. Można zwiedzić rzymskie uliczki, obejrzeć panoramę z Wieży Eiffla, zajrzeć do apartamentu angielskiej królowej, czy wziąć udział w kolorowym korowodzie podczas hiszpańskiego święta nie ruszając się z Krakowa. Podróże kształcą i rozwijają, nawet jeśli naszym środkiem lokomocji będzie wyobraźnia. Podczas tego tygodnia poznamy bliżej kulturę i zwyczaje różnych krajów europejskich, a zajęcia plastyczne, ruchowe oraz wykorzystanie multimediów i możliwości XXI wieku sprawią, że będzie można poczuć się jak na prawdziwej wycieczce. Kończące się wakacje na pewno wielu pozostaną w pamięci na długo, a naszym zadaniem będzie, aby te wspomnienia były jak najlepsze.

Organizator:
Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego
ul. Akacjowa 5, 31-466 Kraków
tel. 12 411 07 95, e-mail: fundacja.oswiatowa@gmail.com

 

Dokumenty do pobrania

KARTA KWALIFIKACYJNA: karta kwalifikacyjna półkolonie 2020

REGULAMIN PÓŁKOLONII: REGULAMIN_półkolonie 2020

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19: PROCEDURY BEZPIECZENSTWA półkolonia 2020

OŚWIADCZENIE 1 /nowe oświadczenie należy dostarczać każdego dnia półkolonii/: OŚWIADCZENIE RODZICA zał 1

OŚWIADCZENIE 2: oświadczenie odbiór przez os. trzecią – zał 2 półkolonie 2020

OŚWIADCZENIE 3: oświadczenie samodzielny powrót -zał 3 – półkolonie 2020

RODO – zgoda rodziców/opiekunów  RODO_półkolonia 2020

Dodaj komentarz

Close Menu