Półkolonie letnie za nami

Półkolonie letnie za nami

Półkolonie letnie za nami

Ostatnie dwa tygodnie sierpnia to intensywny czas półkolonii. W dniach 17 – 21 sierpnia miał miejsce trzeci turnus półkolonii zorganizowanej przez Fundację Oświatową, podczas której motywem przewodnim była gra Minecraft. Dzieci  miały możliwość stworzenia własnego świata w tej popularnej grze, ale również podjęcia wyzwań rzucanych przez kleryka Arkadiusza. 

Tydzień z Minecraft'em...

Równocześnie wychowawcy przenieśli część postaci i brył do rzeczywistego świata poprzez Papercraft, czyli Minecrafta z papieru. Ponadto zajęcia z kodowania, gry i zabawy na sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne, w tym wycinanie masek i mieczy, również nawiązujących do gry, zajmowały nam  czas podczas półkolonii.  

Podróże po Europie

Podczas czwartego, ostatniego już turnusu półkolonii, podróżowaliśmy pociągiem po Europie. Będąc codziennie w innym kraju poznawaliśmy jego ciekawe obyczaje i ogólne informacje o nim. Wykonaliśmy również wiele prac plastycznych nawiązujących do danego państwa, m.in. pokój z Ikei, włoską pizzę z masy solnej, francuski pejzaż czy ozdabianie koszulek motywami ukraińskimi. Wiele czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu ciesząc się piękną pogodą.

Autorka tekstu: Wiktoria Kozłowska

Półkolonie letnie za nami

Półkolonie nie byłyby tak ciekawe, pełne emocji i radości, gdyby nie nasza kadra, którą tworzyli podczas czterech turnusów:

Paulina Famulska, Katarzyna Rogóż, Wiktoria Kozłowska, o. Radosław Boboń, Adam Ligęza oraz kl. Arkadiusz Niewęgłowski, a także klerycy: Maciej, Szymon i Wojciech oraz Marysia i Olga. Serdecznie Wszystkim dziękujemy – daliście wspaniale radę w tym trudnym czasie.

Dzieci zapraszamy na kolejne półkolonie i wyjazdy organizowane przez Fundację 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu